خانه / بررسی / یک ایندی گیم شاهکار | بررسی بازی Axiom Verge

یک ایندی گیم شاهکار | بررسی بازی Axiom Verge

 شما فکر می کنید می دونید AXIOM VERGO چطوری  خودش رو فاش میکنه…چطوری شما رو بازی میده؟؟نه اشتباه می کنید چون نمی دونید…

 بازی شاهکاری رو باید به شما دوستان بازیباز معرفی کنم، Axiom Verge  یک  ساید اسکرولر  اکشن ادونچر از Thomas Happ Games  است  که نامه عاشقانه ای است برای  طرفداران Metroid وsuper Metroid شاهکار های کلاسیک نینتندو ، با چنان علاقه ای به  آن اثار کلاسیک ساخته شدشه که بمحض دیدن اولین صحنه بازی یاد بیست سال پیش می افتید و کلوپ های بازی و کنترا و متروید و …. تک تک سکانس های بازی  یادآور کلاسیک هاست.شما در نقش trace بازی میکنید ، دانمشندی که بشدت در حین تست آُسیب میبینه و بعد خودش رو  در یک جهان های تک  دور افتاده پیدا میکنه . یک سیاره دوردست ؟ یا یک بعدی دیگر از یک جهان موازی با جهان ما؟عناصر بازی دقیقا از متروید ها الهام گرفته شدند به طوری که  مشخص است  سازندگان قصد نداشته اند علاقه خود را به آن اثار مخفی کنند. جوهره  کستلوانیا و متروید چنان در تار و پود بازی آمیخته شده که شمار با ماشین زمان قشنگ به گذشته میبره.

 منتقدان رسما بازی رو پرستیدند، تمام المان های بازی مورد تحسین قرار گرفته است از سلاح ها و محیط و اتمسفر و باس ها و سیستم هدایت بازی و در کل با شاهکار طرف هستیم. یک بازی  از عصر  16 بیتی و 8 بیتی برگشته تا خاطرات کلاسیک رو زنده کنه و به ما نشون بده هر وقت دیدیدم بازی اکشن ادونچر دوروبر من کم پیدا میشه؟ خوب Axiom Verge  رو هست که باهاش بینهایت به چالش کشیده بشیم و لذت ببریم.ارزش تکرار بالا برای 100% کامل سازی و داستان و نحوه روایتش  همه و همه قابل ستایش هستند. لیست عالی از موزیک در بازی  دیگه این شاهکار رو تکمیل میکند.کنترل بسیار واکنش پذیر و احساس عالی از حرکت کردن در محیط و مبارزات ، یک 2D عظیم و اپن ورد که محیط هاش به قطعات کوچک تر تقسیم شده اند  و  مپ بازی با علائمی هوشمندانه شما رو به سمت نقطه بعدی هدایت میکنه.

بازی نمرات خیلی بالایی گرفته و در استیم موفق شده 10 رو کسب کنه:

 نمرات بازی خیره کننده هستند:

متروید ها بازی های کلاسیک نینتندو بودند که سال 1994 عرضه شد نسخه اصلیش ، پاور اپ هاش و سلاح ها   و ساختار  ساید اسکرولینگ بازی منبع  الهام خیلی  از بازی های دیگه شد. و جز مهمترین بازی های تاریخ به حساب می آیند.

سوپر متروید کلاسیک

تیم توسعه دهنده تونسته جو هره متروید رو بگیره و یک کالت کلاسیک مدرن خلق کنه، این تیم با اینکه به  قوانین خلق  یک کپی از متروید  پایبند بوده ولی بهشون زنجیر نشده خودشون رو وابسته نکردند سعی کردند،  عاقلانه و خلاقانه  از منبع الهام استفاده  کردند و نتیجه چیزی شده که حتی از  منبع الهام خودش هم جلو میزنه.

جمله منتقد US gamer خیلی جالبه:
“…simply one of the best games I’ve played in years.”
5/5 Stars – US Gamer

یکی از بهترین بازی های چند سال اخیرم!

بازی اکشن ادونچری که دهه ها منتظرش بودیم :حیات، حیات پس از مرگ، واقعیت ، خیال ، کابوس و رویا ، این Axi

 

رضا قاسمی

درباره ی MahdiFi

خوره بازی و عاشق بازی سازی 24 ساعت پا کامپیوتر - کمپانی های مورد علاقه : مایکروسافت و سونی -

همچنین ببینید

دانلود بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy + کرک

بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy یکی از جذاب ترین بازی در سبک پلتفرمر منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *