Home / مقاله / آموزش بازی سازی / آموزش بازی سازی : نرم افزار های مورد نیاز در بازی سازی

آموزش بازی سازی : نرم افزار های مورد نیاز در بازی سازی

وقتی که می خواهیم یک بازی کامل را توسعه دهیم بدون شک یک موتور بازی سازی به تنهایی از پس همه کار ها بر نمی آید و به نرم افزار های جانبی در کنار موتور بازی سازی نیازمندیم.

نرم افزار های این مقاله برای ساخت یک بازی سه بعدی کامل انتخاب شده و برای ساخت بازی های دو بعدی به نرم افزار های دیگری نیازمندیم.

برای دانلود نرم افزار های معرفی شده به پایین صفحه مراجعه کنید.

 

بدون شک هر بازی سه بعدی به مدل سه بعدی نیاز دارد و ساخت مدل ها از اصلی ترین بخش های ساخت یک بازی است برای ساخت مدل های سه بعدی به نرم افزار های جایگزینی مانند : مایا ، 3D max ، بلندر و … نیازمندیم که انتخاب آنها بسته به توانایی ها و راحتی شماست و هر کدام می تواند نیاز های شما را برطرف کند.

همه بازی ها شامل انیمیشن هایی هستند که اگر چه برای ساخت آنها می توانیم از موتور بازی سازی استفاده کنیم ولی برای ساخت انیمییشن های پیچیده ما به ابزار های دیگری نیازمنیدم که نرم افزار هایی که در بالا معرفی شد هر کدام می توانند نیاز شما را برطرف سارند.

هر مدل سه بعدی به تصاویری نیازمندند که به انها تکسچر می گویند .تکسچر ها تصاویری هستند که بر روی مدل های سه بعدی قرار می گیرند و به آن بافت و رنگ و طرح می دهند. و برای ساخت تکسچر ها ما به نرم افزار های جداگانه ای نیازمندیم که بهترین آنها نرم افزار های شرکت الگریتمیک یعنی Substance Painter & Designer است که شما را از دیگر نرم افزار های تکسچر سازی بی نیاز می کند.

 

بهترین و نرم افزار ویرایش تصویر در دنیا که در همه کار های تولید محتوا به آن نیازمندیم در بازی سازی هم برای ویرایش تکسچر ها و ساخت UI ها به آن نیازمندیم.

 

 

بهترین و پیچیده ترین نرم افزار حکاکی که معمولا برای ساخت مدل های Soft Surface (صورت و دست و اجزاء بدن و… ) بکار می رود ولی امکانات این نرم افزار انقدر بالا است که توانایی ساخت مذل های Hard Surface و ساخت تکسچر دارد.

 

این نرم افزار هایی که در بالا معرفی شد می تواند تمامی نیاز های شما را مرتفع کند ولی ممکن است در ساخت بعضی چیز ها به ابزار ها و نرم افزار های دیگی نیز احتیاج پیدا کنید.

 

دانلود دانلود مایا

دانلود دانلود زیبراش

 

 

About MahdiFi

خوره بازی و عاشق بازی سازی 24 ساعت پا کامپیوتر - کمپانی های مورد علاقه : مایکروسافت و سونی -

Check Also

آموزش بازی سازی: معرفی زبان برنامه نویسی #C

معرفی زبان برنامه نویسی #C: سی شارپ (به انگلیسی: #C) یک زبان برنامه نویسی همگردان، …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *